Co zrobić, aby oznakowanie bezpieczeństwa wytrzymało dziesiątki lat

Co zrobić, aby oznakowanie bezpieczeństwa wytrzymało dziesiątki lat

Jeśli tablice bezpieczeństwa umieścisz tak, że po paru tygodniach spadną, stwarzasz problem. Jako pracodawca masz bowiem obowiązek oznakowania bezpieczeństwa i powieszenia znaków, zadbania o ich stan i jednocześnie zapoznania z nimi swoich pracowników. I to na wszystkich stanowiskach pracy, gdzie są wykonywane prace, podczas których może dojść do uszczerbku na zdrowiu.

Musi być rozpoznawalne i musi uwzględniać międzynarodowo określone kolory bezpieczeństwa. To podstawowe zasady dla oznakowań bezpieczeństwa. Prawdopodobnie podczas zakupu będziesz uwzględniać również wymiary i oczywiście cenę. Powinieneś również zwrócić uwagę na jakość. Dlaczego? Ponieważ nie tylko pracownicy, ale zwłaszcza klienci zwracają uwagę, jak oznakowanie bezpieczeństwa wygląda i jak jest instalowane. Krzywo powieszona i  wyblakła oraz nieczytelna tablica wskazująca wyjście bezpieczeństwa nie doda poczucia zaufania.
 

CO Z INSTALACJĄ?

Jeśli instalujesz tylko jedną tablicę bezpieczeństwa, wystarczy metr, zwykły ołówek i krótka poziomica. Jeśli czeka Cię montaż większej ilości tabliczek lub instalacja na dużym terenie, należy zaopatrzyć się jeszcze w laser krzyżowy.
Dzięki niemu oznakowanie znajdzie się na ścianach, ale także w regularnych odstępach na podłodze. Obsługa lasera krzyżowego jest dość prosta, ponieważ do pewnego stopnia jest samoniwelujący. Można go umieścić na statywie lub na rozpórkach. W drugim przypadku można wybrać wysokość od 10 do 320 centymetrów.
 

...ABY TABLICZKI DŁUGO WYTRZYMAŁY

Plastikowe lub aluminiowe tabliczki na ścianę łatwo umocować transparentnym lub białym silikonem. Jeśli sięgniesz po oznakowanie samoprzylepne, pamiętaj, że na niektórych porowatych powierzchniach nie utrzyma się odpowiednio i może odpaść.
Jeśli oznakowanie umieszczasz na podłodze, miejsce należy nie tylko zmierzyć i oznakować, ale także wcześniej oczyścić wysokiej jakości preparatem odtłuszczającym. Do przylepienia polecamy szybkoschnący klej, idealnie transparentny chemopren. Ta procedura została sprawdzona. Istnieją firmy, gdzie w ten sposób umocowane oznakowanie służy od ponad 10 lat. I wygląda niemal jak nowe.
 

NIE UFASZ SOBIE? DAJ SOBIE POMÓC

Nie każdy odważy się na instalację oznakowania. I nie każdy ma na nią czas. Na szczęście możesz skorzystać z usług specjalistów. Zadbają nie tylko o to, aby oznakowanie znalazło się na właściwych miejscach i we właściwej pozycji, ale pomogą Ci również w doborze konkretnego typu oznakowania. Skontaktuj się z nami – wiemy, jakie oznakowanie wybrać i jak je umieścić.