Jak zwiększyć bezpieczeństwo w magazynie od podłogi, aż po sufit

Bezpieczeństwo
Jak zwiększyć bezpieczeństwo w magazynie od podłogi, aż po sufit

Znasz powiedzenie: „Bezpieczeństwo przede wszystkim!” Jest to szczególnie prawdziwe w magazynie, w którym istnieje ryzyko zranienia lub uszkodzenia praktycznie na każdym rogu. W tym artykule doradzimy, jak zwiększyć bezpieczeństwo w magazynie na trzy sposoby.
  1. Zapewnij bezpieczne przemieszczanie się ludzi i sprzętu
  2. Chroń regały i zdrowie osób
  3. Odpowiednio zorganizuj oznakowanie orientacyjne


Zapewnij bezpieczne przemieszczanie się ludzi i sprzętu

 

Taśmy podłogoweBezpieczeństwo ruchu jest absolutnie niezbędne na magazynie. Dlatego trzeb akoniecznie wyznaczyć przestrzenie, gdzie poruszają się pracownicy a gdzie maszyny, gdzie jest rozładunek a gdzie załadunek towaru. Do tego świetnie nada się oznakowanie podłogowe i oznakowanie magazynowe. Kolorystykę taśm dobierasz według tego co chcesz wyznaczyć. Każdy kolor coś oznacza – czerwony zakaz, niebieski nakaz, żółty ostrzeżenie itp.  A jeśli chcesz wyzanczyć np. miejsca paletowe możesz to zrobic za pomoca oznakowania w kształcie L, T lub kółeczek.

Kiedy już jesteśmy przy oznakowaniu podłogowym nie możemy zapomnieć o oznakowaniu z piktogramem lub krótkim tekstem. Dzięki nim pracowników magazynu łatwo uprzedzisz o zakazach, nakazach lub ostrzeżeniach i szybko poinformujesz ich o różnych ważnych kwestiach lub ułatwisz im orietację na magazynie.

W przypadku obszarów, których zakres jest zmienny możemy sięgać po słupki i taśmy odgradzające. Można w ten sposób wytworzyć tymczasową przestrzeń lub ochronić jakiś obszar zakazem wstępu.

Antikolizní senzor ColconJak zapobiegać możliwym kolizjom osób i sprzętu manipulacyjnego? Do tego może nam posłużyc czujnik ruchu. My nie widzimy co się dzieje za rogiem ale on owszem. Jeżeli zarejestruje, że zbliżają się do siebie dwa obiekty i grozi im zderzenie, informuje o tym sygnałem świetlnym i dźwiękowym. Ma swoje własne źródło energii dzięki czemu można go przymocować gdziekolwiek, przy pomocy taśmy lub magnesu. Jest to innowacyjny produkt w przystępnej cenie. To inwestycja, która na pewno się opłaci.

Słyszałeś już o systemie ALIS? Wykorzystuje on najnowszą technologię bezprzewodową i przy pomocy wizualizacji LED zwiększa bezpieczeństwo i płynność działania nawet w najbardziej niewidocznych miejscach.

Kolejną formą zabezpieczenia przed zderzeniem dwóch obiektów są lustra bezpieczeństwa. Na pewno każdy kierowca wie jak lustra działają. Warto jednak pamiętać, że im większe lustro tym więcej widoczości na przestrzeń magazynową.


Chroń regały i zdrowie osób

Plastové zábrany MPMDo ochrony i zabezpieczenia regałów możesz użyć ochrony regałów oraz barier ochronnych. Zastosowane tworzywo sztuczne jest bardzo trwałe i elastyczne. Po zderzeniu absorbuje niszczącą energię i powraca do pierwotnego kształtu. Dlatego ani bariery, ani słupy i konstrukcja regału, ani podłoga nie będą niszczone. Co ważniejsze, regał nie przewróci się, więc nikt nie zostanie ranny.

Bezpieczeństwo pracowników magazynowych zwiększają również bezpieczne noże i rozcinaki. Dzięki nim rozetniesz folie i otowrzysz jakiekolwiek kartony z minimalnym ryzykiem zranienia. Dodatkowo mają ergonomiczną rękojeść, która świetnie pasuje do każdej dłoni. Dlatego praca z takimi nożami jest wygodna i nie męczy.


odpowiednio zorganziuj oznakowanie oriemtacyjne

W bezpiecznym i efektywnie działającym magazynie każdy powinien potrafić łatwo się orientować i odnależć. Jak tego dokonać? Zastosuj metodę 5S. Znaczy to między innymi to aby wszystkie rzeczy miały swoje stałe miejsce i aby wszystko było odpowiednio opisane. O wyznaczaniu obszaru już wspominaliśmy: taśmy podłogowe, oznakowanie, słupki o łańcuchy...
 

Pouzdro na dokumenty s drátěným úchytemDo podpisywania miejsc regałowych możesz użyć okładek na dokumenty Można je łatwo mocować i równie łatwo usuwać dzięki metalowym uchwytom lub magnesom. Do kieszeni możesz włożyć dokument z odpowiednimi informacjami, który w każdej chwili możesz zmienić. Wszyscy od razu wiedzą co do czego należy.  Na podobnych zasadach działają samoprzylepne kieszenie podłogowe. Po prostu przyklejasz je do miejsc, w których powinny znajdować się określone palety lub stojaki, wkładasz do nich niezbędne dokumenty, a wszyscy szybko zorientują się o co chodzi.

Wspomnieliśmy w sumie o sześciu rodzajach produktów, które zwiększą bezpieczeństwo w magazynie od sufitu do podłogi. Moglibyśmy wymienić ich dużo więcej ale poświęcimy im więcej uwagi innym razem.


AKCE

Vše pro bezpečnou podlahu

Ochranné zábrany, nárazníky a profily

Ochrana zdraví